@GAUTEaukce
Evid. číslo: A8094
| Aukce |
|
| Vyřizuje | Petr Stejskal |
| stejskal@gaute.cz | |
| Telefon | +420739003015 |
| Začátek | 31.08.2026 14:00:00 |
| Aktuální čas | 05.09.2026 13:31:35 |
| Konec | 08.10.2026 14:00:00 |
| Zbývá | 33 dní 0 |
| Min. navýšení | 1 000 Kč |
| Max. navýšení | 1 000 000 Kč |
| Nejnižší cena | 4 751 230 Kč |
| Aktuální cena | 4 751 230 Kč |
| Požadovaná kauce |
|
| Poplatek za dokumentaci |
|
| Toto není Veřejná dražba dle zák. 250/2023 Sb. ale Výběrové řízení dynamické | |
| Kategorie energetické náročnosti | G |
| Aukce |
|
| Vyřizuje | Petr Stejskal |
| stejskal@gaute.cz | |
| Telefon | +420739003015 |
| Začátek | 31.08.2026 14:00:00 |
| Aktuální čas | 05.09.2026 13:31:35 |
| Konec | 08.10.2026 14:00:00 |
| Zbývá | 33 dní 0 |
| Min. navýšení | 1 000 Kč |
| Max. navýšení | 1 000 000 Kč |
| Nejnižší cena | 4 751 230 Kč |
| Aktuální cena | 4 751 230 Kč |
| Požadovaná kauce |
|
| Poplatek za dokumentaci |
|
| Toto není Veřejná dražba dle zák. 250/2023 Sb. ale Výběrové řízení dynamické | |
| Kategorie energetické náročnosti | G |
Kliknutím na tento box provedete manuální obnovení
Nejste přihlášen, pro účast je nutné
Prodej rodinného domu s podlahovou plochou 184 m2, stodola, hospodářské stavby, pozemky celkem 2371 m2, Dolní Hořice, Jihočeský kraj
Rodinný dům č.p. 10
Rodinný dům je postaven jako samostatný objekt. Stavba má 2 nadzemní podlaží. Dům není podsklepený. V objektu není půda a má v části vybudované podkroví. Základy jsou železobetonové izolované a objekt je cihlové konstrukce. Tloušťka obvodové konstrukce činí 45 cm. Stropy jsou dřevěné trámové, střecha sedlová, krytinu tvoří betonová taška. Dům byl postaven v sedmdesátých letech minulého století.
Do domu je zavedena elektřina o napětí 230 a 400 V a je dodávána z rozvodné sítě. Voda je přivedena z obecního vodovodu. Svod splašků je řešen do jímky a do kanalizace. Zemní plyn je zaveden. Vytápění zajišťuje plynový kotel nebo kotel na tuhá paliva, topná tělesa tvoří závěsné radiátory, ohřev vody zajišťuje bojler.
Dispoziční řešení:
| podlaží | název místnosti | podlahová plocha (v m2) |
| 1.NP | pokoj | 89,78 |
| schodiště | 7,69 | |
| kotelna | 3,62 | |
| CELKEM | 101,09 |
| podlaží | název místnosti | podlahová plocha (v m2) |
| 2.NP | předsíň | 4,73 |
| koupelna s WC | 3,28 | |
| pokoj | 27,46 | |
| kuchyně | 3,48 | |
| pokoj | 19,11 | |
| pokoj | 13,10 | |
| pokoj | 12,62 | |
| CELKEM | 83,78 |
Podlahová plocha vč. příslušenství činí 184,86 m2.
Součástí pozemku parc.č. St. 28 jsou vedlejší stavby. Jedná se o původní zemědělskou usedlost (stodola, chlévy). Stavby jsou smíšené konstrukce (kámen – cihla) o jednom nadzemním podlaží. Součástí je také studna (kopaná), studna je využívána jako užitková, bez přípojky do rodinného domu.
Pozemek parc.č. 1112 o výměře 339 m2 se nachází mimo zastavěné území obce. Jedná se o neobhospodařovaný pozemek mezi zemědělsky využívanými pozemky (remíz).
Více informací je možné nalézt ve znaleckém posudku – dokument A8094_Znalecký posudek pdf v rámci příloh tohoto výběrového řízení.
Adresa: Dolní Hořice 10, 391 55 Dolní Hořice, GPS: 49.4351956N, 14.8520664E
Jedná se o společný prodej z majetkové podstaty dlužníka v insolvenčním řízení: sp. zn. KSCB 27 INS 3831/2025 a prodej z majetkové podstaty dlužníka v insolvenčním řízení: sp.zn. KSCB 28 INS 24043 / 2025.
UPOZORNĚNÍ: Cena dosažená ve výběrovém řízení podléhá schválení insolvenčního správce (zajištěného věřitele).
Vstupem do výběrového řízení zájemce akceptuje vzorovou Kupní smlouvu a podmínky v ní uvedené. Kupní smlouva je k dispozici ve znění dle vzoru, který je uveřejněn v přílohách tohoto výběrového řízení - A8094_Závazný vzor kupní smlouvy. Lhůta pro uzavření kupní smlouvy je do 35 (třicetipěti) dnů ode dne, kdy bude kupujícímu sděleno, že došlo k odsouhlasení výše kupní ceny ze strany prodávajícího (resp. ze strany zajištěného věřitele či soudu, popř. věřitelského výboru); kupující je však svou nabídkou vázán nejdéle 60 (šedesát) dnů od skončení výběrového řízení.
Kupní cena musí být ze strany kupujícího uhrazena nejpozději při podpisu kupní smlouvy.
Předmět prodeje je prodáván a předáván tak, jak stojí a leží (úhrnkem) ve smyslu § 1918 občanského zákoníku, je-li dle platných právních předpisů takový prodej možný s ohledem na charakter zpeněžovaného majetku, a kupující je povinen převzetí věcí v takovém stavu akceptovat.
Kupující bude zavázán převzít Předmět prodeje na výzvu prodávajícího v určené lhůtě s tím, že k datu převzetí přejde nebezpečí škody, avšak v případě, kdy se kupující opozdí s převzetím, přejde nebezpečí škody na kupujícího uplynutím lhůty stanovené v převzetí; náklady spojené s převzetím nese výhradně kupující;
Kupující nemá právo vymínit si jakoukoli vlastnost Předmětu prodeje; prodávající neponese žádnou odpovědnost za stav Předmětu prodeje a nezaručí, že kupující bude moci předmět prodeje využít k účelu zamýšlenému kupujícím;
Prodávající nepřebírá žádnou záruku za jakékoli vlastnosti Předmětu prodeje a vylučuje se (omezuje) odpovědnost za vady předmětu prodeje v plném rozsahu, v němž právní řád České republiky takové vyloučení (omezení) připouští;
Kupující se předem vzdá práv z vadného plnění, zejména pak práva žádat opravu, výměnu věci nebo slevu z kupní ceny či práva od smlouvy odstoupit, to vše ve smyslu § 1916 odst. 2 občanského zákoníku;
Kupující vstupem do výběrového řízení prohlašuje, že se dostatečně seznámil se stavem a polohou předmětné nemovitosti a nemá k tomu žádných výhrad. S ohledem na skutečnost, že (Prodávající umožnil Kupujícímu seznámit se důkladně se stavem předmětné nemovitosti, včetně možnosti ověřování skrytých vad, Kupujícímu je stav předmětné nemovitosti znám v rozsahu, který uznal za vhodný, a s ohledem na skutečnost, že předmětná nemovitost je prodávána v rámci insolvenčního řízení, vzdává se Kupující ve smyslu ust. § 1916 odst. 2 občanského zákoníku práv z vadného plnění v souvislosti s převodem předmětné nemovitosti, a to jak v souvislosti s vadami zjevnými, tak i vadami skrytými, které na předmětné nemovitosti případně existují.
Vítěz výběrového řízení (kupující) se zavazuje uhradit správní poplatky spojené s vkladem vlastnického práva do katastru nemovitostí a s výmazem právních vad předmětu převodu, které zaniknou v důsledku zpeněžení.
Dle ust. § 167 odst. 4 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, v platném znění, zpeněžením věci, práva nebo jiné majetkové hodnoty v insolvenčním řízení zaniká zajištění pohledávky zajištěného věřitele, a to i v případě, že nepodal přihlášku své pohledávky.
Dle ust. § 285 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, v platném znění, zpeněžením majetkové podstaty zanikají v rozsahu, v němž se týkají zpeněženého majetku, účinky nařízení výkonu rozhodnutí nebo exekuce, účinky doručení vyrozumění o zahájení exekuce a účinky vydaných exekučních příkazů, jakož i ostatní závady váznoucí na zpeněžovaném majetku, včetně neuplatněných předkupních práv podle § 284 odst. 3 a 4 insolvenčního zákona a včetně závad zapsaných ve veřejném seznamu, není-li dále stanoveno jinak:
Podle ustanovení § 295 odst. 1 IZ dlužník, osoby mu blízké a osoby, které s ním tvoří koncern, nesmí nabývat majetek náležející do majetkové podstaty.
Byla-li zpeněžena nemovitost, kterou dlužník používá k bydlení své rodiny, anebo byt ve vlastnictví dlužníka, je dlužník povinen je vyklidit. Neučiní-li tak dobrovolně, může se nabyvatel domáhat vyklizení žalobou u soudu; nejde o incidenční spor.
Nestanoví-li zvláštní právní předpis jinak, zpeněžením majetkové podstaty v rozsahu, v němž se týkají zpeněženého majetku, nezanikají služebnosti a reálná břemena, s výjimkou těch, které jsou v insolvenčním řízení neúčinné. Z uvedených důvodů nemají výše uvedená zástavní práva, předkupní práva, omezení vlastnických práv z důvodů uvedených exekucí, ani omezení vlastnických práv ve prospěch insolvenčního správce vliv na hodnotu prodávaných nemovitých věcí.
Převod předmětu prodeje není zdanitelným plněním podle zákona č.235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty v platném znění.
Nikdo zatím neučinil dotaz k aukci.